BIM risinājumi būvniecībā

BIM būvniecībā var sākt izmantot jau piedāvājuma sagatavošanas posmā, kad uz modeļa bāzes tiek pasniegts precīzākais un kvalitatīvākais piedāvājums. Sagatavošanas posmā izmantojot BIM, vairāk laika var veltīt pašam sagatavošanas darbam, visu detalizēti saplānot un sagatavot būvniecībai, tāpat ieplānot: resursus, ražošanas un piegādes grafikus, budžetu.

BIM būvlaukumā būvuzņēmējiem palīdz pārvaldīt projekta izmaiņas, uzraudzīt ēkas konstrukciju stāvokli (tiek projektēts, ražots, montēts) un kontrolēt projekta gaitu.

Ar mobilajām ierīcēm tiek kontrolēta arī montāžas darbu kvalitāte, vizuāli salīdzinot modeli ar samontētajām konstrukcijām realitātē.

Būvniecības piedāvājuma sagatavošana

 

Lai klientam iesniegtu pievilcīgāku un komerciāli ienesīgāku piedāvājumu, ir svarīgi precīzi paredzēt materiālu un darba resursus. Programma Tekla Structures ļauj izveidot konkurētspējīgus ēku modeļus, kuru detalizācijas pakāpe nav augsta, taču ar diezgan precīzu materiālu daudzumu un sniedz iespēju pietiekami precīzi izanalizēt projektu.

Piedāvājuma sagatavošana ar modeļa palīdzību palielina uzticamību un padara to pasūtītājiem pievilcīgāku, un ir iespējams aprēķināt alternatīvus piedāvājuma variantus.

Vienota projekta platforma

Projekta dalībnieki var brīvi dalīties visā informācijā, kas saistīta ar projektu, un to pārvaldīt: dokumenti, attēli, rasējumi un 3D modeļi visos projekta īstenošanas etapos – projektēšanas, būvniecības un ekspluatācijas.

Šī informācija ir pieejama, izmantojot visus informācijas tehnoloģiju līdzekļus – datoru, mobilās ierīces, vai tieši, lietojot pārlūkprogrammu, ja programmatūra nav instalēta, un atkarībā no konkrētā projekta dalībnieku lomas un uzdevuma.

4D un 5D būvniecībā

Būvniecības tirgus dinamiski mainās. Pieaug nepieciešamība realizēt būvniecības projektus efektīvāk, īsā laika posmā un nepārsniedzot ieplānoto budžetu, un tas piespiež būvuzņēmējus un līgumslēdzējus mainīt uzņēmējdarbības modeli, izmantot jaunas tehnoloģijas, kas spēj nodrošināt konkurētspēju. Integrētais BIM projektēšanas un būvniecības process palīdz atrisināt radušās problēmas.

Bexel Manager – efektīvs projektēšanas un būvniecības procesa vadīšanas rīks.
Projektēšanas stadijā iespējams veikt projekta ģeometrisko kļūdu analīzi, izveidot informatīvu un vizuālu kvantitatīvo atskaiti.

Pasūtītāji, būvuzņēmēji un projektētāji, lietojot VICO Office, var efektīvi sadarboties, īstenojot sarežģītus projektus, tā samazinot riskus, pārvaldot izmaksas un optimizējot būvniecības darbu izpildes termiņus.

BIM būvlaukuma pārvaldīšanai

Būvlaukumā Tekla Structures palīdz būvuzņēmējiem pārvaldīt projekta izmaiņas, uzraudzīt ēkas konstrukciju stāvokli (tiek projektēts, ražots, montēts) un kontrolēt projekta gaitu.

Ar mobilajām ierīcēm tiek kontrolēta arī montāžas darbu kvalitāte, vizuāli salīdzinot modeli ar samontētajām konstrukcijām realitātē.

Jauktā realitāte būvniecībā

Programmas Trimble Connect un HoloLens tehnoloģija ļauj izmantot jaukto realitāti projekta koordinācijai būvniecībā. Lietojot HoloLens brilles, būvniecības speciālisti modeli var salīdzināt ar reālām, jau samontētām konstrukcijām.

Lietojot Trimble Connect programmu būvlaukumā, speciālisti saņem tikai jaunāko un aktuālāko projekta informāciju.

Programmatūra būvniecības procesā

Saistīti raksti:

Saistītie notikumi: