BIM ir risinājums pat 256 m² platībā

BIM piedāvā risinājumu ne vien apjomīgu projektu, bet arī viena dzīvokļa vai ģimenes mājas gadījumā. Schlepers Installatechniek to ir pierādījuši Markelo (Nīderlandē), kur privātā zemes īpašumā top divstāvu dzīvojamais korpuss ar nelielu mansardu.

Šajā projektā Schlepers Installatietechniek radīja visu ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu (HVAC), kā arī dzeramā ūdens, centrālapkures, gāzes un kanalizācijas sistēmu. Kā stāsta konstruktors Toms Tens Berge, darbuzņēmējs tur saskārās ar vairākiem izaicinājumiem. 

Dzīvojamā ēka ir aprīkota ar ūdens/ūdens siltumsūkni, kurš par iekštelpu klimatu gādā ar gruntsūdens palīdzību un apmierina pieprasījumu pēc karstā ūdens. Tieši šajā ziņā mums bija jāsper īpaši soļi. Beigu beigās tika pieņemts lēmums atvēlēt vietu pieliekamajāskaidro Tens Berge.

 

Tas gan neatrisināja visas problēmas. Turklāt daži logi pletās no pirmā stāva līdz pat jumta korei, radot vēl vienu izaicinājumu, domājot par ēkas apsildīšanu. Lai panāktu vislabāko rezultātu, mēs nolēmām šo projektu īstenot ar BIM programmatūru.Tens Berge

 

Laika ietaupījums

Markelo (Nīderlandē) esošais būvobjekts ir jau otrais BIM projekts Schlepers Installatietechniek vēsturē. 

Nesen mēs projektējām atpūtas māju, lai iepazītu šo programmu un apgūtu jauna tipa darba metodes. Privātīpašums Markelo ir pirmais projekts, kurā mēs pilnībā izmantojām šo programmatūru. Mēs veicām arī paši savus siltuma slodzes, centrālās apkures, karstā un aukstā ūdens patēriņa aprēķinus, turklāt saskaņā ar pašreizējiem standartiem. Salīdzinājumā ar tradicionālo izstrādes metodi šādi mēs panācām ievērojamu laika ietaupījumu.Tens Berge

Pāreja no AutoCAD uz BIM saderīgo risinājumu ir loģiska, jo BIM nozīmē nākotni, tādu nākotni, kurai mēs jau esam gatavi. Mēs nepalaidīsim garām pēdējo vagonu, bet būsim daļa no jaunā un jaudīgā būvniecības sektoraturpina Tens Berge.

Strauji augošā izglītības līmeņa līkne

Izvēloties pareizo BIM risinājumu, darbuzņēmējs uzreiz nepieņēma pārsteidzīgus lēmumus.

Mēs aktīvi meklējām optimālu nepieciešamo iespēju un labas cenas apvienojumu. Pēc tam mēs trim programmatūras izstrādes uzņēmumiem lūdzām sagatavot padziļinātu projekta īstenošanas prezentāciju. DDS-CAD versija bija labākais no piedāvājumiem. Viņu priekšrocība bija visaptverošas iespējas un lieliskais palīdzības dienests, kuru es bieži piesaistīju projekta sākuma fāzē. Lai apgūtu programmatūras pamatus, es apmeklēju divu dienu ilgu apmācību kursu, tomēr būtiskie jautājumi radās tikai pēc tam, kad sāku pa īstam strādāt ar šo programmu. Protams, BIM projekta sākuma stadijā man kā konstruktoram bija daudz jāmācās. saka Tens Berge.

BIM nepieciešams pavisam citāds strādāšanas un domāšanas veids. Piemēram, ja, izmantojot AutoCAD, jūs zīmējat līnijas, BIM operē ar objektiem, kuriem piesaistītas atsevišķas īpašības. Pirms sākt zīmēt vai rasēt, ir svarīgi modelim pievienot pēc iespējas vairāk informācijas. Tas prasīs vairāk laika sagatavošanās posmā, bet noteikti atmaksāsies, ietaupot laiku vēlāk jau apkopes un uzturēšanas stadijāsaka Tens Berge.

Kā piemēru Tens Berge min grīdas apkures sistēmas aprēķinus. 

Tā vietā, lai vairāk nekā pusi dienas veltītu, aprēķinot, cik metru grīdas apkures cauruļu būs nepieciešams un cik laika nāksies veltīt tiešām sarunām, tagad šī informācija par modeli parādās īsā acumirklī. Vienlaikus tiek mazināts arī kļūdas procents.

Markelo īstenotajā projektā BIM modelis tika izmantots iekšējai lietošanai, iemesls – ne visi būvdarbu partneri jau ir iepazinušies ar BIM, un Schlepers Installatietechniek pievienojās šim projektam tikai tā vēlīnajā stadijā, kad lielākā daļa partneru jau bija pabeiguši savus projektēšanas darbus. Tomēr, ņemot vērā šī īpašuma sarežģīto raksturu, ir pierādīts, ka BIM ir sagādājusi milzīgu pievienoto vērtību. Nākotnē, kad BIM tiks izmantota jau ražīgāk un puses aizvien ciešāk sadarbosies viena modeļa īstenošanā, šī pievienotā vērtība tikai vēl vairāk pieaugs.Berge secina.

Šovasar projekts Markelo tiks pilnībā pabeigts.

Lūdzu, dalieties ar šo informāciju: