Apmācības atmaksājas!

Uzņēmumi, kas investē speciālistu apmācībās ir veiksmīgāki, jo uzņēmuma kompetence un tā speciālistu kompetence ir uzņēmuma intelektuālais īpašums. Apmācīti speciālisti spēj efektīvāk izmantot savu laiku, reizē nodrošinot kvalitatīvāku rezultātu, kas veicina uzņēmuma konkurētspēju gan vietējos gan eksporta tirgos.

Skaityti daugiau

Cik vērts ir inženieris? #2021

Nav noslēpums, ka viena no pieprasītākajām profesijām gan Latvijā, gan pasaulē ir būvinženieris. Savā amata kategorijā inženieris ir viena no pelnošākajām profesijām, kas nozīmē to, ka katra speciālistu pavadītā stunda ir vērtīga un nepieciešams to izmantot racionāli.

Skaityti daugiau

BIM. Zināšanas. Prasmes jeb iemaņas. Kā apgūt BIM Latvijā?

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas izstrādāto BIM ceļa karti, BIM būs obligāts* sākot ar 2025. gadu, bet jau tagad BIM kompetence sniedz ievērojamas priekšrocības projektu iegūšanai. Būtiskāk tas ir lielos projektos, lai gan arī nelielos projektos pasūtītāji nereti prasa BIM. BIM prasa VNI, RB Rail, lielās pašvaldības un privātie attīstītāji. Turklāt BIM prasa arī būvnieki un ražotāji. Tātad BIM sāk kļūt par ikdienu. Taču zināšanas un iemaņas ne vienmēr ir vēlamajā līmenī, tādēļ apskatīsim BIM zināšanu un iemaņu apgūšanas iespējas Latvijā un ārzemēs.

Skaityti daugiau

Veiksmīga BIM speciālista aprīkojums

BIM Speciālists. Jauna profesija, kas prasa jaunas (un ne tik jaunas) iemaņas. Prasības pēc BIM speciālistiem pieaug, taču kas tad ir tas, kas atšķir, piemēram, projektētāju-tehniķi, no BIM tehniķa; projekta vadītāju no BIM vadītāja; projekta koordinatoru no BIM koordinatora?

Skaityti daugiau

Efektīva būvniecības projekta plānošana: 4D

Pieaugošā prasība efektīvi un optimāli īstenot būvniecības projektus, liek domāt, kā izmainīt tradicionālas un bieži vien neefektīvas projekta organizēšanas metodes. Jārunā ne tikai par projekta sagatavošanu 3D vidē, bet arī integrētu BIM projektēšanas un būvniecības procesu. 4D un 5D BIM var palīdzēt daudzpusīgi optimizēt darbus, samazināt riskus, pārvaldīt izmaksas un optimizēt būvniecības izpildes termiņus.

Skaityti daugiau