Ieguvums – ātrums un datu savietojamība bimsolutions.lv

Ieguvums – ātrums un datu savietojamība

Inženiertehnisko konstrukciju modelēšanai un aprēķiniem būves informācijas modeļa (BIM) programmatūrā izmanto rīku Dlubal (RFEM), ko Latvijā piedāvā un palīdz apgūt BIM Solutions.

Elementu un materiālu modelēšana

Strukturāli analītiskā programmatūra RFEM inženieriem ļauj viegli un efektīvi modelēt 2D un 3D konstrukcijas no dažādiem elementiem. To var savienot ar atbilstīgiem papildu moduļiem un citām BIM programmām. RFEM ar efektīvu datu ievadi un ērtu modelēšanas procesu atvieglo projektēšanu un aprēķinus inženieriem civilajā būvniecībā. Plaša materiālu un to savietojamības bibliotēka atvieglo modelēšanu atbilstīgi Eirokodiem vai nacionālajam standartam.

0277-de

Modeļa pārbaude ātri atrod ievades kļūdas, piemēram, identiskus mezglus vai dubultās detaļas un izdzēš tās. Ievadot strukturālos datus, var automātiski izveidot detaļu savienojumus. RFEM ļauj automātiski sagatavot aprēķinu atskaites un ir ērti savietojama ar BIM detalizēšanas rīkiem Tekla Structures, Revit, Archicad u.c.

Izmanto inženiertīkliem
Dlubal programmatūra piedāvā risinājumu vairākām lietotāju vajadzībām. RFEM labi noderēs konstruktoriem būvinženieriem, kuri projektē un aprēķina dažādu konstrukciju slodzes, tajā skaitā tērauda, dzelzsbetona, koka, kompozīta, grunts, seismiskās utt.
SIA Inženierbūve valdes priekšsēdētājs Ainārs Paeglītis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ceļu un tiltu katedras profesors, stāsta, ka RFEM pieejama augstskolas datoros, kur instalētas programmas mācību versijas. «Programma noderīga civilajā celtniecībā, kur jāprojektē ēku inženiertīkli,» teic Paeglītis. Cits katedras mācībspēks Juris Mačāns teic, ka RFEM noderīga konstrukciju projektēšanai un aprēķiniem, studenti apgūs arī Teklas BIM programmas. Pēc BIM Solutions sniegtās informācijas, RFEM māca arī Latvijas Lauksaimniecības universitātē, to lieto kompānijas Inženierbūve, inženieru birojs Būve un Forma, ARA Intellect, SIA AAEKK Consulting, LVCT, CSK Steel.

0226-en

Ļauj pārcelt datus
SIA Arberg valdes priekšsēdētājs Andis Vecvērdiņš stāsta: ”Mūsu birojs to iegādājies šovasar, ar šo pašu programmu strādāju arī iepriekšējā uzņēmumā. Mana pieredze ar to ir četru piecu gadu garumā. Salīdzinot ar citām iepriekš lietotajām programmām, RFEM acīmredzamais ieguvums ir modelēšanas ātrums, aprēķini, kā arī savienojamība ar citām projektēšanas programmām, kas ļauj datus pārcelt no vienas uz otru. RFEM priekšrocība ir datu apjoms – tajā jau pieejams Latvijas standarts un visi eirokodi, kas lielai daļai citu programmu nav.”
Iespējas projektēšanai iar RFEM r ļoti plašas – metāls, tērauds, alumīnijs, stikls, betons, koks, slodzes un vibrācijas aprēķini, uzskaita Vecvērdiņš. ”Lielu daļu vēl pat neesmu izpētījis, jo programmas izpēte atkarīga no pasūtītajiem objektiem. Programmas lietošanu viegli apgūt, tā ir pārskatāma, ieteiktu to izmantot jebkuram jaunam inženierim. Kontrolaprēķinus gan joprojām darām ar roku vai Excel programmā, jo akli paļauties tikai uz programmu nevar.”

Atpelna gada laikā
Vecvērdiņš RFEM līdz šim visvairāk izmantojis pārsvarā koka konstrukciju aprēķiniem, angāru projektēšanai: ”Te ir iespējami dažāda izmēra laidumi, ko programma piedāvā, lai būtu vieglāk modelēt. Ievadot datus, RFEM uzmodelē gatavu karkasu, pēc tam jāievada slodzes kombinācijas, jāpārbauda izturība. Angāru uzzīmēt RFEM ir ātri un vienkārši. Modelētas monolītā betona biroju ēkas, dzīvojamās dzīvokļu un vienģimenes mājas. Ir rēķinātas konstrukcijas arī dažiem sabiedriski nozīmīgiem ražošanas un izklaides objektiem.”
Kā stāsta inženieris, iegādājoties programmu, pieejama apmācība, un jaunākajā programmas versijā ir simulācijas, ko var izmantot paraugam. ”Ieguldījuma atmaksāšanās atkarīga no izmantošanas apjoma,” vērtē Vecvērdiņš, ”pēc manām aplēsēm, sākumam vajadzīgā minimālā programmatūra metāla un betona konstrukciju projektēšanai ar moduļiem kopā izmaksā ap 8000 eiro, to ar trijiem labiem objektiem var atpelnīt gada laikā. Šo programmu izmanto arī mūsu sadarbības partneri un citi inženieru biroji, domāju, nākotnē to izmantos arvien plašāk.”

0964-model-1

Paātrina aprēķinus
RFEM izmanto arī SIA DWG konstrukciju inženieri Andis Krēģers un Aigars Mežsargs. Viņi raksturo, ka Dlubal (RFEM), kā jebkura cita GEM aprēķinu programma, palīdz spēku, piepūļu, spriegumu, deformāciju noteikšanu sarežģītām konstrukcijām, kā arī paātrina un atvieglo konstrukciju elementu aprēķinus.
Pēc DWG inženieru pieredzes Dlubal (RFEM) ir vairāki plusi: ”Sākotnējo ģeometrisko modeli ir iespējams diezgan ērti importēt”no Tekla Sructures vai Revit programmas. Tiek piedāvātas plašas dažādu konstrukciju aprēķinu iespējas, kā arī pieejama plaša nacionālo pielikumu izvēle. Programmai ir lietotājam draudzīgs interfeiss ar iespējām izfiltrēt vēlamos elementus. Izmantojot grafiskos krāsu filtrus, viegli kontrolēt ievadītos datus – virsmu biezumu, pielietotos materiālus, šķērsgriezumu tipus u. tml.

Daudz lietotāju
Aprēķinu iespējas ir daudzveidīgas, raksturo Krēģers un Mežsargs: ”Var veikt nelineāros aprēķinus, novērtēt otrās kārtas efektus, iegūt materiālu apjomus. Diezgan detalizēta ir automātiski ģenerētā aprēķina atskaite, kas rāda pieliktās slodzes un to kombinācijas, izmantotos materiālus un to šķērgriezumus, robežnosacījumus. Iespējamas automātiski ģenerētas slodžu kombinācijas. Vienkāršas konfigurācijas ēkām var automātiski ģenerēt vēja un sniega slodzes.”
Pēc kontruktoru personiskās pieredzes, Dlubal var apgūt salīdzinoši īsā laikā, ērti lietot 30 dienu izmēģinājuma versiju, kurā nav nekādu ierobežojumu. Tā kā ir daudz lietotāju, pieejami plaši forumi, kur atrast praktiskus ieteikumus, kā arī lieliski vebināri – pamācoši video angļu, vācu un citās valodās par dažādām tēmām.

Lai par rīka spējām pārliecinātos, to ir jāizmēģina! Izmēģinājuma versijas, pamācības, aprēķinu piemēri un cita noderīga informācija, kas Jums palīdzēs novērtēt rīka iespējas un uzsākt aprēķinus iekš Dlubal.

Instalēšanas instrukcijas :

Buklets ar vispārīgu informāciju par produktu; BIM integrācija:

Klientu projekti:

RFEM 32bit izmēģinājuma versija; RFEM 64bit izmēģinājuma versija:

RFEM 5 – vienkārši piemēri; RFEM 5  – “Soli pa solim” lietošanas instrukcijas:

RFEM 5 lietošanas instrukcijas:

Klientu atsauksmes:

Inženieri aicināti RFEM pārbaudīt ikdienas darbā, sazinoties ar BIM Solutions pārstāvi Ēriku Vītolu pa tālruni 26069181 vai e-pastu e.vitols@bimsolutions.lv.

Lūdzu, dalieties ar šo informāciju: