open-bim-awards-concretus-designers-statoil-biuru-pastatas-6

Administratīvā ēka Mooya Fellesbygg – OpenBIM Awards 2016 uzvarētāja

bim-awards-150x1502016 gada aprīlī Lietuvā notikušā pasākuma BM FORUM VILNIUS konkursā OpenBIM Awards 2016 par galveno uzvarētāju tika atzīta SAS Hugaas Engineering ar administratīvo ēku Mooya Fellesbygg Norvēģijā. Šī trīs stāvu ēka ar iespēju nākotnē piebūvēt vēl pāris stāvus saņēma balvu nominācijās Labākais integrētais BIM projekts un Labākais inženiertehnisko sistēmu projekts.

BIM procesa īstenošana

Visas šī projekta daļas tika īstenotas vienā uzņēmumā, projektēšanas procesā piedalījās 8-10 projektētāji. Projekta gaitu uzraudzīja pasūtītājs un projektēšanas birojs no Norvēģijas. BIM koordinētājs bija atbildīgs par visu projekta daļu atbilstību.

Katru nedēļu tika veikta BIMclash pārbaude. Projekta intensitāte bija augsta, tāpēc papildus pārbaudes par atsevišķu risinājumu atbilstību tika veiktas pēc nepieciešamības. Arī lēmumu pieņemšanas intensitāte bija augsta, jo būvniecība un konstrukciju izgatavošana notika vienlaikus.

 

More about BIM Forum 2016 Vilnius

open-bim-awards-concretus-designers-statoil-biuru-pastatas-6

Statoil biroja ēka Norvēģijā – OpenBIM Awards 2016 uzvarētāja

bim-awards-150x1502016 gada aprīlī Lietuvā notikušā pasākuma BIM FORUM VILNIUS konkursā OpenBIM Awards 2016 nominācijā Labākais konstrukciju projekts uzvarēja SAS Concretus designers ar Statoil biroja ēkas projektu Norvēģijā, seismiski aktīvajā zonā pie jūras.

BIM procesa īstenošana

Kopš paša projekta sākuma tika noteikta vienota koordinātu sistēma (modeļu īstenošanas punkts, rotācija, nulles augstums), kuru bija jāizmanto visu daļu projektētājiem, un tas nepieciešams, lai BIM process noritētu gludi. Tāpat tika noteikta arī kārtība, kādā atsevišķu projekta daļu IFC datnes jāizvieto serverī, un to struktūra (nosaukums, detalizācijas līmenis).

Projekta daļu koordināciju veica uzņēmums HENT AS, kurš izmantoja  programmatūras aprīkojumu Solibri model checker. Krustošanās pārbaude (clash checking) noritēja automātiski, tika radītas arī atskaites, kuras saņēma visi projekta dalībnieki.

Celtnieki, ražotāji, loģistikas speciālisti un projektētāji veica plānošanu 3D modelī. Plānojums tika atjaunināts katru dienu, tika panākta tikai visaktuālākās informācijas izmantošana (galīgajā redakcijā). Paļaujoties uz 3D modelī pieejamo informāciju, notika automatizētas pārbaudes, nolūkā atrast kļūdas piegādes ķēdē, bet atklātās neprecizitātes tika izlabotas.

More about BIM Forum 2016 Vilnius

open-bim-awards-ab-panevezio-statybos-trestas-jungtinis-gyvybes-mokslu-centras-6

Viļņas universitātes Apvienotais zinātnes centrs – konkursa OpenBIM Awards 2016 uzvarētājs

bim-awards-150x1502016 gada aprīlī Lietuvā notikušā pasākuma BM FORUM VILNIUS konkursā OpenBIM Awards 2016 nominācijā Labākais BIM projekts pēc interneta vietnē balsojušo ieskata par uzvarētāju tika atzīts būvniecības uzņēmums Panevėžio statybos trestas no Panevēžas Lietuvā ar Viļņas universitātes Apvienotā zinātnes centra projektu.

BIM procesa īstenošana

Viens no iemesliem, kāpēc šajā projektā tika izmantotas BIM tehnoloģijas, ir tā sarežģītā inženiertehniskā daļa, jo projektā bija paredzēts radīt daudz telpu (laboratoriju) ar īpašu temperatūras režīmu un īpašu gaisa padeves režīmu. Nākamais iemesls – iespēja strādāt tiešā saiknē ar metāla konstrukciju izgatavotāju, tā veicinot laika ietaupīšanu, noformējot un nododot pasūtījumus.

Projekta sākuma etapā tika iecelts BIM koordinators, radīts modeļu izvietošanai paredzēts serveris, kā arī apstiprināti noteikumi par modeļu atjaunināšanas biežumu un modeļu sadalīšanu sīkākās daļās.

Turpmākajos etapos saziņā starp projektētājiem un būvlaukumu tika izmantots bezmaksas programmatūras aprīkojums Tekla BIMsight. Tas atviegloja saziņu un koordinēšanu, īstenojot projekta projektēšanas un būvniecības stadijas.

Lai iegūtu vizuālu informāciju, atvieglotu monolītā dzelzsbetona stiegrošanas procesu un inženiertehnisko sistēmu montāžu, kontrolētu projekta daļu daudzumu un to koordinēšanu, būvlaukumā tika izmantots 3D modelis (IFC datnes).

More about Open BIM Forum 2016 Vilnius

Ateities skolas renovācija, bim projekti

Ateities skolas renovācija

Pirmais BIM renovācijas projekts nebija neapmierinošs

Ateities skolas renovācija tika sākta 2015.gadā. UAB „Miesto renovacija“ tika izvēlēti kā virsuzņēmējs.

Šajā projektā inženieri pirmo reizi īstenoja BIM integrētu projektu – atsevišķas projekta daļas tika modelētas ar Revit un DDS-CAD. Datu apmaiņa tika īstenota ar BIM IFC standartu.

Utilizējot MEP sistēmu BIM modeli bija viegli novērt MEP sistēmu kļūdas, kuras bieži radās sarežģītos 2D projektos.