OP-Pohjola galvenais birojs un uzņēmējdarbības centrs

OP-Pohjola galvenais birojs un biznesa centrs – labākais BIM projekts, Tekla Global BIM Awards 2014

OP-Pohjola galvenais biroja un biznesa centra Vallilla projekts atrodas Helsinkos Somijā. Projekts ietver veco ēku demontāžu, jaunās ēkas būvniecību demontētās ēkas vietā, kā arī veco ēku renovāciju.

Uzbūvētās un renovētās ēkas tiks izmantotas kā biroja ēkas. Projekts sastāv no 4 pazemes stāviem un 7 virszemes stāviem.

Jauno ēku ģeometrija ir sarežģīta no strukturālā viedokļa. Slīpas un asimetriskas konstrukcijas rada milzīgu slodzi, kas rada interesantus konstruēšanas un savienojumu projektēšanas izaicinājumus. Fasādes ģeometrija ietver slīpas un asimetriskas ieloce, radot neparastus locījumus ar ielocēm elementa vidū.

OP-Pohjola galvenā biroja un biznesa centra Vallilla projekts ieguva Tekla Global BIM Awards 2014 balvu kopējā BIM kategorijā.

Jouni Ojala, BIM Statybos Forumas 2015 pranešėjas

Galvenais šī projekta ieguvums no Tekla BIMsight ir labāka izpratne par būvniecību. Ēkas ģeometrija ir tik sarežģīta, ka pat vispieredzējušie meistari sacīja, ka virtuāli ir neiespējami saprast konstrukcijas, skatoties 2D attēlus – skatoties 3D BIM modeli tūliņ rodas jēga – atzīst BIM inženieris Ojala Jouni, kurš arī prezentēja šo projektu – BIM Statybos Forumas 2015. (BIM Būvniecības forums 2015)

Vairāk par šo projektu:
OP-Pohjola headquarters