Viļņas universitātes Apvienotais zinātnes centrs – konkursa OpenBIM Awards 2016 uzvarētājs

bim-awards-150x1502016 gada aprīlī Lietuvā notikušā pasākuma BM FORUM VILNIUS konkursā OpenBIM Awards 2016 nominācijā Labākais BIM projekts pēc interneta vietnē balsojušo ieskata par uzvarētāju tika atzīts būvniecības uzņēmums Panevėžio statybos trestas no Panevēžas Lietuvā ar Viļņas universitātes Apvienotā zinātnes centra projektu.

BIM procesa īstenošana

Viens no iemesliem, kāpēc šajā projektā tika izmantotas BIM tehnoloģijas, ir tā sarežģītā inženiertehniskā daļa, jo projektā bija paredzēts radīt daudz telpu (laboratoriju) ar īpašu temperatūras režīmu un īpašu gaisa padeves režīmu. Nākamais iemesls – iespēja strādāt tiešā saiknē ar metāla konstrukciju izgatavotāju, tā veicinot laika ietaupīšanu, noformējot un nododot pasūtījumus.

Projekta sākuma etapā tika iecelts BIM koordinators, radīts modeļu izvietošanai paredzēts serveris, kā arī apstiprināti noteikumi par modeļu atjaunināšanas biežumu un modeļu sadalīšanu sīkākās daļās.

Turpmākajos etapos saziņā starp projektētājiem un būvlaukumu tika izmantots bezmaksas programmatūras aprīkojums Tekla BIMsight. Tas atviegloja saziņu un koordinēšanu, īstenojot projekta projektēšanas un būvniecības stadijas.

Lai iegūtu vizuālu informāciju, atvieglotu monolītā dzelzsbetona stiegrošanas procesu un inženiertehnisko sistēmu montāžu, kontrolētu projekta daļu daudzumu un to koordinēšanu, būvlaukumā tika izmantots 3D modelis (IFC datnes).

More about Open BIM Forum 2016 Vilnius