Kā notiek informācijas apmaiņa jeb nespēlēsim klusos telefonus būvprojektā

Pavadīji vairākas stundas darbā ar dokumentu un izrādījās, ka tā nav pēdējā aktuālā versija. Nevari e-pastos ātri atrtast nepieciešamo informāciju. Koplietošanas serverī ir daudz mapes un dokumenti un grūti atrast nepieciešamo. Modelī veiktas izmaiņas un nav skaidrs, kura ir pēdējā versija.

Šāda veida situācijas ir pazīstamas gandrīz katram no mums, kas strādā būvniecības nozarē. Jebkura kļūda maksā naudu un kļūdu biežākais iemesls ir komunikācija, kļūdaina vai nepietiekama informācija. Informācijas apjomam pieaugot ir svarīgi to ne tikai uzturēt, bet arī strukturēt, aktualizēt un kontrolēt, tai pat laikā nemazinot produktivitāti un neaudzējot birokrātiju.

Lai to panāktu, svarīgi izmantot tādus rīkus, kas paredzēti tieši būvniecībai, ir ērti lietojami visām projektā iesaistītām pusēm un palīdz visam informācijas apjomam par projektu būt vienmēr atrodamam, viegli atlasāmam un galvenais – vienmēr aktuālam! Piedevām šādam rīkam jābūt pieejamam tur, kur tas ir nepieciešams – gan projektētāja birojā, gan plānošanas sapulcē, gan arī būvlaukumā.

Vai papildus rīks nozīmē papildus izmaksas? Jā, ja skatāmies tikai uz izmaksu aili. Tomēr, ņemot vērā neplānotu papildus izmaksu neesamību vai samazināšanu līdz minimumam – vai ietaupījums varētu būt lielāks par 8.30 EUR mēnesī? Protams, ka jā, īpaši, ja parēkināsim, cik izmaksā viena darba stunda, piemēram, 5 cilvēkiem, kas iesaistīti kļūdas novēršanā. Ja vēl padomājam, ka viena kļūda novecojušas informācijas dēļ var būt, piemēram, nepareizu ieliekamo detaļu vai nepareiza diametra armatūras pasūtījums?

Vienotās datu vides rīks Trimble Connect nodrošinās iespēju visu informācijas apjomu būvniecības projekta laikā organizēt tā, lai darbs noritētu ar jaunāko informāciju, skaidriem darba uzdevumiem, jaunākajām modeļa versijām.

Iegādājoties 5 Trimble Connect licences uz gadu, vienas licences izmaksas ir 8.30 EUR mēnesī. Par šādu summu jūs iegūstat nepierobežotu datu apjomu, neierobežotu projektu skaitu un iespeju tiem visiem sekot līdzi reālajā laikā, veidojot darba uzdevumus, visu projekta dokumentācijas struktūru, izmantot jaunāko būves modeli informācijas nodevumiem, kā arī daudz citas iespējas. Izmēģiniet Trimble Connect jau tagad un paceliet sava būvniecības projekta vadību jaunā līmenī!