main23

Nākusi klajā programma DDS-CAD 13

Jau pieejama būvniecības pakalpojumu programmatūras CAD/BIM jaunākā versija.

Data Design System (DDS) ir laidusi klajā CAD/BIM rīku programmatūras DDS-CAD 13. versiju. Jaunās uzlabotās DDS iespējas papildinājušas jau esošo uzņēmuma mehānisko, elektrisko un santehnikas tehnoloģiju programmatūru, padarot DDS-CAD izmantošanu vēl ērtāku un produktīvāku.

Kā informē DDS, jauninājumi skāruši visas programmatūras jomas. Papildus jaunām un uzlabotām projektēšanas un plānošanas iespējām, kuras nepieciešamas konkrētās nozares speciālistiem, ir tikusi atjaunota arī kopējā pieeja darbam ar šo programmu.

Speciālistiem, kuri DDS-CAD izmanto elektrisko iekārtu projektēšanā, darbs ar elektriskajām shēmām un shēmu sarakstu kļūs optimizētāks, viņi arī iegūs papildu iespējas. Kā informē DDS, tagad shēmās un sarakstos iekļautā informācija ir papildināta un labāk strukturēta. Turklāt nupat radītā ēku kabeļu sistēmas izstrādes funkcija lietotājam nodrošina lielāku elastīgumu kabeļu sistēmas plānošanā. Vēl jo vairāk – DDS-CAD 13 versijā iestrādāts daudz jaunu elektrisko iekārtu kopēšanas un koriģēšanas iespēju, kā arī elektrisko objektu prezentācijas papildu iespējas. Programmatūras izstrādātāji apliecina, ka visi minētie jauninājumi lietotājiem palīdz intuitīvāk sasniegt mērķi un tā rezultātā ievērojami ietaupīt laiku, projektējot un plānojot elektriskos projektus.

Sanitāro un apkures iekārtu projektēšanas jomā DDS ir paplašinājuši notekūdeņu sistēmu aprēķina iespējas. Ar jaunajām iespējām aprēķinos var individuālāk pieiet īpašajai situācijai konkrētajā būvē. DDS-CAD 13 piedāvā arī jaunas funkcijas ventilācijas sistēmas plānošanai. Tikusi vienkāršota telpu savienošana ar atsevišķām ventilācijas zonām. Vēl jo vairāk – tikušas paplašinātas iespējas ievērot konkrētā projekta īpašās tehniskās prasības. Tāpat tika uzlabotas arī iespējas vienota projekta ietvaros integrēt dažādus ventilācijas sistēmu tipus. Efektivitātes līmeņu iekļaušana siltuma reģenerācijas sistēmās pieļauj elastīgākus inženierpakalpojumus nekā līdz šim. Vēl jo vairāk – iespēja koriģēt plūsmu atsevišķās telpās vai dažādās ventilācijas ieplūdēs un izplūdēs paaugstina lietotāja darba elastīgumu. Tādējādi DDS-CAD 13 kā rīks arī inženieriem mehāniķiem kļuvis pat vēl ērtāks un precīzāks.

DDS-CAD 13 iekļautas arī jaunas vispārēja rakstura iespējas un uzlabojumi. Viens no šādiem piemēriem ir darbs ar vairāku objektu grupām. Tagad iespējams elastīgāk koriģēt uz šādām grupām attiecināmās komponentes. Vēl jo vairāk – tikusi uzlabota arī pozīciju marķieru funkcija. Papildu marķējuma un numurēšanas iespējas vienkāršo un paātrina atsevišķu objektu marķēšanu. Turklāt saskaņā ar DDS teikto, pilnībā pārveidotā ēkas zonēšanas funkcija ļauj daudz ātrāk nekā agrāk izveidot, pārvaldīt un izmantot atsevišķas zonas.

Lai radītu ideālu pamatu sadarbībai atvērtos BIM projektos, DDS-CAD 13 ir aprīkota  ar pavisam jaunu IFC importēšanas un modeļa pārvaldnieku. Tas paātrina un vienkāršo IFC datu importēšanu. Turklāt DDS-CAD 13 skaidri nošķir IFC pamatdatnes un “koordinācijas” jeb saskaņošanas datnes. Tas atvieglo IFC datu apstrādi un pievieno jaunas funkcionalitātes, strādājot ar šīm atvērtajām BIM datnēm.

Kopš pirmās versijas 1984. gadā CAD/BIM programmatūra DDS-CAD ir tikusi nemitīgi attīstīta. Mehānisko, elektrisko un santehnikas ietaišu jomas konsultanti un darbuzņēmēji šo programmatūru izmanto kā projektēšanas un plānošanas rīku visā būvniecības pakalpojumu nozarē. DDS-CAD atbalsta gan tradicionālo 2D izstrādes procesu, kā arī sadarbību uz modeļiem bāzētā BIM darbplūsmā.

Par Data Design System

Uzņēmums Data Design System (DDS) produkcijas grupā DDS-CAD rada modulārās programmēšanas risinājumus būvniecības pakalpojumu pilnīgā starpdisciplinārā projektēšanā (MEP).

DDS-CAD risinājumi ir pieejami asinizācijas, apkures, gaisa kondicionēšanas, ventilācijas, elektrisko iekārtu, kā arī foto elektriskajās un zibensnovedēju sistēmu jomās. Visām licencētajām paketēm raksturīgi atsevišķu moduļu sistēmu risinājumi ar optimālu cenas un veiktspējas attiecību. Papildus MEP, DDS klientu vidū ir ne vien konsultanti mehānikas, elektrības un asinizācijas jomā, bet arī darbuzņēmēji, uzņēmumu vadītāji, nozaru institūti un izglītības iestādes.

DDS ir viens no Būves informācijas modelēšanas (BIM) sistēmas celmlaužiem. Kopš pašiem pirmsākumiem DDS-CAD risinājumi atbalsta šo progresīvo pieeju būvju projektēšanā.

DDS galvenā mītne tika atvērta 1984. gadā Norvēģijā. Kopš tā laika DDS nozīmē precizitāti, kvalitāti un inovācijas. Ar vairāk nekā 14800 uzstādītām lietotāja darbstacijām visā Eiropā, Brazīlijā, Austrālijā un Jaunzēlandē, uzņēmums ir viens no vadošajiem elektriskās un apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas plānošanas programmatūras izstrādē.

DDS ir Nemetschek Group sastāvdaļa.

Jaunais IFC importa pārvaldnieks ievērojami atvieglo un paātrina IFC datņu importu.


2D Offset: Šī jaunā iespēja nodrošina lielāku elastību un brīvību, izvietojot elektriskos simbolus un saglabājot pareizu 3D modeli.


Uzlabotais pozīciju marķieris piedāvā vairākas jaunas iespējas ātrai un vieglai objektu marķēšanai.


DDS-CAD shēmu saraksts ir uzlabots vairākos aspektos, padarot to elastīgāku, informatīvi bagātāku un skaidrāk sakārtotu.


Daudzi uzlabojumi elektrisko shēmu izveidē, kopēšanā un koriģēšanā atvieglo un paātrina darbu ar DDS-CAD 13.


Brīvas kabeļu sistēmas projektēšanas ieviešana nodrošina vēl nebijušu, ļoti elastīgu pieeju kabeļu plānu izveidē.


DDS-CAD 13 nodrošina elastīgāku notekūdeņu cirkulāciju, – tagad tajā iespējami dažādi piepildījuma līmeņi (h/di) katrā notekā.


Vairākas jaunās un uzlabotās DDS-CAD 13 iespējas atvieglo ventilācijas sistēmu projektēšanu un aprēķinu veikšanu, kā arī uzlabo to kvalitāti.


Jaunā ēkas zonēšanas iespēja inženierim ļauj viegli noteikt, pārvaldīt un izmantot būvzonas.