bim risinājumi arhitektūrā

BIM risinājumi arhitektūrā

Arhitektūras trīsdimensiju (3D) modelēšanas tehnoloģijas, kas paredzētas trīsdimensiju informācijas nodošanai. Ar to pietiek, lai saskaņotu risinājumus un tos vizualizētu. Tomēr ar to nepietiek, ja vēlaties ideju izteiktu emocionālāk un radīt reālistisku vidi. Mūsdienās arhitekti izmanto tehnoloģijas, kam nepieciešamas specifiskas tehniskas zināšanas. Lai atbilstoši apgūtu un spētu izmantot nepieciešamās programmas, var paiet vismaz gads Ja arhitekts neizmanto vizualizācijas programmas, viņam jāvēršas pie starpnieka, kurš tās var izveidot. Tādējādi tiek zaudēts ne tikai laiks un nauda, bet arī daļa sākotnējās informācijas, rodas kļūdas, zūd tik nepieciešamais emocionālais efekts. Ja tiktu izmantotas ātri apgūstamas tehnoloģijas, kas ļauj viegli nodot domas un emocijas, arhitekti paši daudz precīzāk varētu pasniegt to, ko vēlas pasūtītāji.

Programmatūra

Pakalpojumi

Jaunas arhitektūras tehnoloģijas

Strauji attīstoties būvniecības un projektēšanas tehnoloģijām, pieaug arī iespējas. Jaunās tehnoloģijas ne tikai atvieglo darbu arhitektiem, bet palīdz arī pasūtītājiem vieglāk iepazīties ar radītajiem rezultātiem. Maketi un statiskās vizualizācijas („renderi”) jau sen vairs nav nekas jauns – tās kļuvušas par ikviena projekta neatņemamu daļu Nevienam tāpat nav jaunums arhitektu prezentētie 3D projektu modeļi. Šodien varam minēt arī jaunus vizualizācijas veidus: video un virtuālo realitāti. Taču rodas jautājums: cik daudz laika un resursu patiesībā nepieciešamas, lai sagatavotu projekta vizualizācijas. Jo progresīvāka tehnoloģija, jo ātrāk un kvalitatīvāk vizualizācijas tiks sagatavotas.

Trīsdimensiju vizualizācija

Informācijas vizualizācijas rīki ir ļoti dažādi. Izveidoto modeļu pārskatīšanas ātrie rīki vairāk piemēroti projekta dalībniekiem, kam ir pieredze un kas labi izprot, kā arhitektu un inženieru ieceres tiek pasniegtas projekta dokumentācijā. Tomēr šādi rīki tikai daļēji ir piemēroti, lai risinājumus prezentētu pasūtītājam. Citi rīki, tādi kā 3D modelēšanas programmas, ir lieliski piemēroti vizualizācijas risinājumiem – ar to palīdzību iespējams precīzi izveidot katru detaļu, lai gala rezultāts nebūtu sliktāks par attēlā redzamo kvalitāti. Taču šis process prasa daudz laika un pūļu.

Virtuālā realitāte

Mūsdienu BIM tehnoloģijas ne tikai rada iespēju arhitektiem datorā parādīt trīsdimensiju projekta risinājumus, bet arī ļauj iejusties projektā no iekšpuses – nokļūt projekta vidē. Tādām BIM tehnoloģijām kā ”Elite CAD” jau ir sasaiste ar virtuālās realitātes brillēm “Oculus Rift”. Tās uzliekot, varat doties virtuālā pastaigā pa savu projektu un pat lūgt arhitektu tūlīt pat interaktīvi veikt dažādas nepieciešamās izmaiņas, kā arī turpināt pastaigu.

Jaunākie raksti:

Saistītie notikumi: